Informacje o nas

Nasza placówka liczy dziewięć oddziałów przedszkolnych, do których uczęszcza 225 dzieci. Godziny otwarcia przedszkola dostosowane są do potrzeb środowiska, placówka czynna jest od godz. 6.00 do 17.00.

Do dyspozycji dzieci jest dziewięć sal dziennych znajdujących się w dwóch pawilonach, połączonych budynkiem gospodarczym. W budynku "B" są grupy 3 i 4 latków, w budynku "A" grupy 5 i 6 latków. Sale są duże i bardzo słoneczne, wyposażone w odpowiednie mebelki, zabawki, gry dydaktyczne, kąciki zainteresowań. W przedszkolu znajdują się sala gimnastyczna ze sprzętem sportowym

W ramach zajęć dodatkowych prowadzimy:
-kółko komputerowe,
-język angielski,
-zabawy z chustą wg Klanzy,
-warsztaty plastyczne,
-gimnastykę buzi i języka (ćwiczenia logopedyczne),
-aktywne słuchanie muzyki metodą Batii Strauss,

Przedszkole organizuje wiele imprez o charakterze rodzinnym:
-mikołajki,
-jasełka,
-dzień babci i dziadka,
-dzień rodziny,
ponadto:
-dzień latawca,
-pasowanie na przedszkolaka,
-święto pieczonego ziemniaka,
-andrzejki,
-dzień górnika,
-bal karnawałowy,
-topienie marzanny,
-święto bajki,
-nockę w przedszkolu,
-zielone kolonie,
-festyny,
-liczne wycieczki.

Zapraszamy rodziców na zajęcia otwarte, warsztaty, spotkania z psychologiem.

Wielkim atutem placówki jest bardzo duży ogród wyposażony w urządzenia do zabaw na świeżym powietrzu, z którego dzieci korzystają przez cały rok jeśli pozwala na to pogoda.

Przedszkole ma bardzo dobrą lokalizację, oraz dogodny dojazd, przed wejściem znajduje się duży parking. W bliskim sąsiedztwie znajdują się punkty usługowe: krawiecki, fryzjerski, zegarmistrzowski, fotograficzny, liczne sklepy różnych branż, co pozwala na swobodny kontakt dzieci z placówkami użyteczności społecznej.Przedszkole powstało we wrześniu 1977 roku. Jesteśmy jedną z dwóch placówek znajdujących się na osiedlu Sikornik.

INFORMACJE O ODPŁATNOŚCI.
Przedszkole czynne jest od godziny 6.00 do 17.00
W godzinach od 8.00 do 13.00 prowadzimy zajęcia w ramach bezpłatnej realizacji podstawy programowej.
Godziny od 6.00 do 8.00 i od 13.00 do 17.00 są płatne 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę.
Przedszkole proponuje żywienie dzieci przygotowywane przez własną kuchnię.
Posiłki:
śniadanie godzina 8.30 koszt 1,50 zł
obiad godzina 12.00 koszt 2,50 zł
podwieczorek godzina 14.00 koszt 1,00 zł

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO NASZEGO PRZEDSZKOLA.
SDC10094SDC10084SDC10101